Rozbito grupę sutenerów

Rozbiliśmy zorganizowaną grupę przestępczą, która czerpała zyski z prostytucji. Kryminalni z „wojewódzkiej” przy wsparciu policyjnych kontrterrorystów zatrzymali 52 letnią kobietę oraz jej dwóch wspólników w wieku 51 i 34 lat.

Do zatrzymania doszło w domu, w którym świadczone były usługi seksualne. 52-latka odpowie za założenie i kierowanie grupą przestępczą. Wczoraj wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Działania prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Policjanci weszli do domu, w którym kobiety świadczyły usługi seksualne (pow. puławski). Podczas przeszukania zabezpieczono m.in. telefony komórkowe i laptopy. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli także ponad 12 tys.zł oraz dwa pojazdy i motocykl o łącznej wartości 78 tys. zł. Ponadto w czasie przeszukań posesji ujawniono broń gazową typu Glock a także części broni gładkolufowej i 85 szt. amunicji.

Wczoraj zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Prokuratury Regionalnej w Lublinie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Zarzuty wobec mężczyzn dotyczą udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na czerpaniu korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji przez inne osoby.

Kobieta dodatkowo odpowie za założenie i kierowanie tą grupą przestępczą. W przeszłości wszyscy byli już notowani przez Policję.

Ich proceder polegał m.in. na zamieszczaniu w internecie anonsów o świadczeniu przez kobiety usług seksualnych, udostępnianiu lokalu, kontaktowaniu klientów z osobami świadczącymi usługi seksualne oraz ich dowozie do miejsc świadczenia tych usług.