Dachowanie Saaba na DK-74.

Dwie osoby odniosły obrażenia w wypadku do którego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Krzemień na DK-74. Kierująca saabem chcąc uniknąć potrącenia sarny, wjechała do przydrożnego rowu i dachowała. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Do wypadku doszło wczoraj wieczorem po godzinie 21:00 w miejscowości Krzemień na drodze krajowej numer 74. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca saabem 22-latka chcąc uniknąć zderzenia z sarną skręciła w prawo. Auto zjechało do rowu i dachowało. Kierująca oraz pasażer z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Kierująca była trzeźwa. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze, zwłaszcza wtedy kiedy zbliżamy się do terenów leśnych lub odsłoniętych pól. W tych miejscach kierowca może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zahamować i ominąć zwierzę, które nagle pojawi się na drodze. Pamiętajmy podróżując drogami leśnymi szczególną ostrożność należy zachować o zmierzchu i o świcie, kiedy zwierzyna jest najbardziej aktywna. Należy bacznie obserwować pobocza drogi, zwracać uwagę na znaki i poruszać się z prędkością, która pozwoli na bezpieczną reakcję w przypadku pojawienia się na drodze zagrożeń.

Foto:Policja