Pijany taksówkarz wiózł pasażera.

Do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz kierowania pojazdami grozi 22-letniemu mieszkańcowi Świdnika. Kierowca taksówki został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego do kontroli. Mężczyzna po pijaku przewoził pasażera. Alkomat wykazał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Dzisiaj w nocy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili kontrolę kierowców świadczących usługi przewozowe. Na ulicy Dywizjonu 303 funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego skodą. Jak się okazało, mężczyzna akurat przewoził pasażera. Podczas czynności kierujący zaczął zachowywać się bardzo nerwowo. To skłoniło policjantów do przeprowadzenia badania trzeźwości. W trakcie testu wyszło na jaw, że 22-letni mieszkaniec Świdnika jest pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

22-letni taksówkarz od razu stracił uprawnienia. Niedługo usłyszy zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz kara do 2 lat więzienia.