Policyjna akcja na drogach

Policyjna Akcja Alkohol i Narkotyki.Celem akcji jest wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, którzy stanowią ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu.

Od rana policjanci ruchu drogowego dokonują kontroli stanu trzeźwości kierujących oraz testują na zawartość narkotyków. W ubiegły weekend doszło do dwóch tragicznych wypadków spowodowanych przez pijanych kierujących. Z powodu ich zachowania trzy osoby straciły życie.

Foto:Policja

Do tragicznego wypadku doszło również w miniony weekend w Krasnymstawie. Kompletnie pijana 59 latka samochodem najechała na rowerzystkę, która przewoziła 3 letniego synka. Życia 45 letniej kobiety nie udało się uratować. Chłopczyk z poważnymi obrażeniami pozostaje nadal w szpitalu. Sprawczyni wypadku miała ponad 2,5 promila.

Foto:Policja

Przypominamy, że w świetle nowych przepisów kary za „jazdę na podwójnym gazie” to kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat, kara pieniężna od 5 tys.zł. do 60 tys. zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej oraz 10 pkt. karnych.