Kradł radia i akumulatory

Na gorącym uczynku policjanci zatrzymali 48- latka, gdy kradł akumulatory i radia samochodowe z terenu jednej z ryckich firm. Sprawca usłyszał już zarzuty. Na wniosek policjantów, prokurator został wobec niego dozór policji.

W piątek  w godzinach nocnych policjanci z komendy w Rykach zatrzymali 48-letniego mieszkańca Dęblina  w momencie gdy usiłował dokonać kradzieży akumulatorów  i radioodtwarzaczy z samochodów osobowych. Do zajścia doszło na terenie jednej z firm na terenie Ryk. Ponadto mundurowi odzyskali 7 akumulatorów i radioodtwarzacz, które były już przygotowane przez sprawcę do wyniesienia z terenu przedsiębiorstwa. Mężczyzna dodatkowo posiadał przy sobie narzędzia służące do demontażu akumulatorów. 

48-latek trafił do policyjnego aresztu. W trakcie dokonanego przeszukania w jego miejscu zamieszkania policjanci znaleźli 35 akumulatorów i 3 radia samochodowe. Mężczyźnie udowodniono, iż kradzieży tych przedmiotów dokonał w przeszłości z terenu tej samej firmy. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę blisko 5 tysięcy  złotych. 

Sprawca usłyszał już zarzuty. Wczoraj na wniosek policjantów prokurator zastosował wobec niego dozór policji. Mężczyzna był już notowany w przeszłości za podobne przestępstwa.