Pijany na wózku

Mieszkanka Zamościa okradziona.Przestrzegamy osoby starsze i samotnie zamieszkujące przed wpuszczaniem do swoich mieszkań nieznajomych osób. Wczoraj, pod pretekstem pomocy w wypełnianiu dokumentów związanych z wypłatą dodatkowego świadczenia pieniężnego, 81-latka z Zamościa zaprosiła do swojego mieszkania nieznaną kobietę. Nieznajoma wykorzystując chwilę nieuwagi, okradła ją z oszczędności.

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych 81-letnia mieszkanka Zamościa wpuściła do swojego mieszkania nieznaną kobietę. Jej wizyta miała być związana z pomocą w wypełnianiu dokumentów dotyczących wypłaty dodatkowego świadczenia w postaci 14. emerytury.

W czasie rozmowy nieznajoma poprosiła seniorkę o okazanie ostatniego odcinka z emerytury i banknotu o nominale 200 złotych. Mieszkanka Zamościa, nieświadoma zagrożenia, przeszła do kuchni, a następnie wyjęła z szafki swoje oszczędności w poszukiwaniu banknotu o takim właśnie nominale.

Pieniądze przekazała kobiecie, która w tym momencie również weszła za nią do pomieszczenia. Zapewne jej uwadze nie umknęły pieniądze pozostawione “na widoku” przez seniorkę.

Pod pretekstem przeprowadzenia badania pleców poprosiła 81-latkę, aby usiadła na taborecie i podciągnęła wysoko bluzkę. Wykorzystując w ten sposób jej nieuwagę oszustka zabrała pozostawione na kuchennym stole pieniądze, po czym oświadczyła, że musi wrócić do jednego z sąsiadów, u którego rzekomo pozostawiła aparat do badania. Zaraz po jej wyjściu seniorka zorientowała się, że razem z kobietą zniknęły z kuchni całe oszczędności. Pokrzywdzona straciła 25 tysięcy złotych.

Pamiętajmy, aby czuć się bezpiecznie we własnym domu, nie należy do niego wpuszczać obcych osób. Przestępcy wciąż modyfikują metody działania. Niejednokrotnie podają się za pracowników różnych instytucji lub urzędów.

Często przedstawiają się również za członków rodziny lub policjantów. W kontaktach z osobami obcymi z dużą ostrożnością należy podchodzić do przekazywanych przez nich informacji, których celem jest wzbudzenie zaufania i zmanipulowanie potencjalnej ofiary. Jeśli podejrzewamy, że możemy mieć do czynienia z oszustem niezwłocznie dzwońmy na numer alarmowy.