Policja zaskoczyła dilera narkotyków.

Policja zaskoczyła dilera narkotyków. Za posiadanie narkotyków odpowie 26-latek z Białej Podlaskiej. W jego mieszkaniu kryminalni ujawnili marihuanę, która wystarczyłaby do sporządzenia ponad 100 porcji tego narkotyku. Mężczyzna twierdził, że są to środki „na jego własny użytek”. O jego losie zadecyduje sąd. Zgodnie z Policja zaskoczyła dilera narkotyków.obowiązującymi przepisami grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu bialscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami zwalczającymi przestępczość gospodarczą weszli do mieszkania zajmowanego przez 26-latka. Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że mężczyzna może posiadać środki odurzające.

W trakcie prowadzonych na miejscu czynności policjanci zabezpieczyli woreczki foliowe z suszem roślinnym. Leżały one na stole, gdyż 26-latek zupełnie nie spodziewał się wizyty policjantów. Tłumaczył im, że ujawniony susz jest jedynie na własny użytek.

Po przeprowadzeniu wstępnego badania policjanci potwierdzili, że jest to marihuana. Wystarczyłaby do sporządzenia ponad 100 porcji dealerskich tych narkotyków.

Nielegalne środki zostały zabezpieczone, natomiast 26-latek został zatrzymany do wyjaśnienia, usłyszał też zarzut. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od mężczyzny 3 tysiące złotych.