Rowerzysta

Rowerzysta z obrażeniami ciała do szpitala trafił 73 latek, który chcąc skręcić w lewo wjechał wprost pod koła busa. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Wohyń na ulicy Piłsudskiego. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku. Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych!

Do wypadku doszło wczoraj kilka minut przed godziną 14:00 w miejscowości Wohyń na ulic Piłsudskiego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący rowerem, 73-letni mieszkaniec gminy Wohyń doprowadził do zderzenia z samochodem marki Renault Trafic, którym kierował 22-latek, mieszkaniec powiatu bialskiego. Najprawdopodobniej przyczyną zderzenia był nieprawidłowo wykonany manewr skrętu przez 73-latka, który skręcił wprost pod koło busa. Cyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący renault był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone badanie stanu trzeźwości natomiast od mężczyzny kierującego jednośladem został pobrana krew do badań w celu ustalenia stanu trzeźwości.

Wyjaśniajmy wszystkie okoliczności wypadku drogowego oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Zanim zdecydujemy się na wykonanie jakiegokolwiek manewru na drodze, upewnijmy się czy taki manewr możemy wykonać bezpiecznie.