Wjechał samochodem w dwoje rowerzystów.

Wjechał samochodem w rowerzystów-85-letni kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa jadącym drogą z pierwszeństwa rowerzystom. 21-latka i 26-latek z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Ustalamy szczegółowe okoliczności tego wypadku do którego doszło wczoraj w Tomaszowie Lubelskim.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 14:00 na skrzyżowaniu ulicy Szopena z ulicą Majdańską w Tomaszowie Lubelskim. Jak wstępnie ustalili policjanci 85-letni tomaszowianin kierujący pojazdem marki Volkswagen Polo, na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącym rowerzystom wjeżdżając w nich. W wyniku zdarzenia 21-letnia mieszkanka gminy Ulhówek i 26-letni mieszkaniec gminy Werbkowice kierujący jednośladami odnieśli obrażenia ciała i trafili do szpitala.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości wszystkich uczestników zdarzenia, byli trzeźwi. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego wypadku wyjaśnią tomaszowscy policjanci.

Rowerzyści stanowią grupę tak zwanych niechronionych uczestników ruchu drogowego, każde zdarzenie z ich udziałem może zakończyć się tragicznie. Dlatego apelujemy o szczególną ostrożność na drodze i jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami.

 

Foto:Policja