Kolejny pijany kierowca ciężarówki

53-letni kierowca ciężarówki mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, na łuku jezdni doprowadził do przewrócenia się pojazdu. Wszystko miało miejsce w miejscowości Łabunie Reforma na DK 17. Teraz mężczyzna, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Apelujemy o rozwagę!

W niedzielny poranek, kilka minut po godzinie 4:00 dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony, że w miejscowości Łabunie Reforma na drodze krajowej numer 17 do rowu wjechała ciężarówka z naczepą.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z ruchu drogowego na miejscu kolizji wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem ciężarowym marki DAF nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i na łuku drogi doprowadził do przewrócenia się pojazdu na jezdnię – pas oddzielający kierunki jazdy. Kierowca, 54-letni mieszkaniec Ukrainy, nie odniósł obrażeń. Jak się okazało przyczyną kolizji był również stan w jakim znajdował się kierujący. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

54-latek trafił do policyjnego aresztu. W czasie, gdy na miejscu kolizji pracowały służby ustalając okoliczności zdarzenia oraz neutralizując zagrożenie na drodze powstałe w wyniku wycieku z pojazdu płynów eksploatacyjnych ruch był zablokowany, później przez kilka godzin odbywał się wahadłowo – do czasu rozładowywania i podnoszenia pojazdu.  

54-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za podobne przestępstwo odpowie też 53-letni kierowca mercedesa, którego do kontroli drogowej w Zamościu na ulicy Lubelskiej zatrzymał patrol ruchu drogowego. Jak się okazało mieszkaniec gminy Zamość był pijany, zdecydował się kierować pojazdem mając w organizmie ponad 2,5 promila. Natomiast zatrzymana do kontroli drogowej w Lipsku kierująca seatem w organizmie miała ponad 0,6 promila. 30-latka z gminy Zamość także odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Nieodpowiedzialni kierowcy, którzy decydują się usiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Czeka ich sądowa rozprawa i kara za popełnione przestępstwo. Sąd może orzec nie tylko zakaz prowadzenia pojazdów, ale także wymierzyć karę do 2 lat więzienia oraz zobowiązać do wpłacenia na wskazany cel określonej kwoty. Nietrzeźwy kierujący to również zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Może on doprowadzić do tragedii na drodze, ktoś przez niego może stracić zdrowie a nawet życie. Ponawiamy apel o rozsądek i trzeźwość za kierownicą.

Foto:Policja