Świadkowie Jehowy w Lublinie

Od 1 września 2022 r. Świadkowie Jehowy wznawiają formę działalności, z której są najbardziej znani na całym świecie – głoszenie od domu do domu. Tego samego dnia rozpoczynają też kampanię, w czasie której będą proponować wszystkim chętnym bezpłatny interaktywny kurs biblijny.

Wielu mieszkańców Lublina doskonale rozpoznaje Świadków Jehowy, jako uśmiechniętych, życzliwych i uprzejmych ludzi, którzy pukają do ich drzwi, by podzielić się czymś pozytywnym. Po ponad dwóch i pół roku nieobecności z powodu pandemii COVID-19 to chrześcijańskie wyznanie wznawia najbardziej charakterystyczną formę swojej działalności – głoszenie według wzoru, jaki dał Jezus i pierwsi chrześcijanie, czyli „od domu do domu” (Dzieje Apostolskie 5:42; 20:20; Ewangelia wg Mateusza 10:11-13). Robert Warda, lokalny rzecznik Świadków Jehowy, wyjaśnił:

Jako Świadkowie Jehowy pragniemy naśladować Jezusa Chrystusa i jego pierwszych uczniów w szerzeniu wiedzy o Bogu i Jego zamierzeniu wobec ludzi. Różne trudne wydarzenia sprawiają, że wielu chce usłyszeć pozytywne wiadomości, coś co im da solidne podstawy do nadziei i podniesie na duchu. Dlatego bardzo się cieszymy, że będziemy mogli znów dzielić się z innymi krzepiącymi obietnicami zapisanymi w Piśmie Świętym, a wszystkim chętnym będziemy proponować bezpłatny interaktywny kurs biblijny”.

Co ciekawe, w każdym miesiącu ubiegłego roku Świadkowie Jehowy prowadzili na całym świecie, w tym również w Lublinie, średnio pięć milionów kursów biblijnych. Program kursu pomaga poznać to, czego Biblia uczy na różne tematy. Pomaga też znaleźć odpowiedzi na pytania w rodzaju: Jak znaleźć szczęście? Dlaczego na świecie jest tyle zła i cierpień? Co Biblia mówi o przyszłości?

Udział w interaktywnym kursie biblijnym ze Świadkami Jehowy jest bezpłatny
i niezobowiązujący. Świadkowie po prostu przedstawiają to, czego uczy Biblia, a każdy sam podejmuje decyzje dotyczące osobistych przekonań i wyborów życiowych. Podczas kursu można korzystać z dowolnego przekładu Biblii. Można też zapraszać członków rodziny, przyjaciół czy znajomych. Głównym podręcznikiem do nauki podczas kursu jest sama Biblia. Każda lekcja jest tak zaprojektowana, aby można ją było przeprowadzić w ciągu jednej godziny.

Aby dowiedzieć się więcej o Świadkach Jehowy, ich historii, wierzeniach i działalności, odwiedź ich oficjalny serwis internetowy jw.org, zawierający treści w ponad 1060 językach.

Czy wiesz, że…

W 239 krajach jest prawie 9 mln Świadków Jehowy1. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku i obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową, liczącą około 113 000 osób.

Dowiedz się więcej:

Jak wygląda kurs biblijny? – wideo

Dlaczego warto studiować Biblię? – wideo

Kim są Świadkowie Jehowy? – wideo

 

    1.  

1. Ilu Świadków Jehowy jest na całym świecie? (jw.org)

 

Świadkowie Jehowy proponują indywidualny kurs biblijny / fot. JW.ORG

Świadkowie Jehowy proponują indywidualny kurs biblijny / fot. JW.ORG