Nietrzeźwy bez uprawnień

Ponad 3,7 promila alkoholu w organizmie miał 31-latek, który kierował samochodem marki Suzuki. W pewnej chwili stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w skarpę. Wraz z nim jechała pasażerka, która również była nietrzeźwa. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mężczyzna został zatrzymany. Gdy wytrzeźwieje będą z jego udziałem wykonywane dalsze czynności procesowe.

Wczoraj po południu dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Chutcze w gminie Sawin.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że kierujący samochodem marki Suzuki 31-latek stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z drogi do rowu i uderzył w skarpę.

Wraz z nim jechała 52-letnia nietrzeźwa pasażerka, która z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że miał w organizmie ponad 3,7 promila alkoholu.

Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a samochód którym jechał zabrał z terenu prywatnej posesji bez zgody właściciela.