Afera w Elblągu!

Afera jaka prawdopodobnie ujrzała światło dzienne w Elblągu dotyczy jednego z zakładów pogrzebowych działających na terenie miasta Elbląg.

    Zbigniew Stonoga w dniu wczorajszym na swoich kanałach społecznościowych zamieścił wywiad z byłym już pracownikiem firmy pogrzebowej,której Pan Eryk zarzuca byłemu pracodawcy między innymi bezczeszczenie zwłok:

” Były dwie sytuacje,gdy pracownik zbezcześcił ciało,czyli okradł trumnę,obszukał zmarłego,ludzie zaczęli się kręcić w pobliżu,nawet nie zamknął trumny do końca tylko zaczął ją przesypywać ziemią”-relacjonuje Zbigniewowi Stonodze pan Eryk.

“Chłop został pochowany jak pies, nawet wieko nie zostało zamknięte, a ziemia leciała na ciało” –

 mówił o sytuacji bezczeszczenia zwłok Pan Eryk podczas spotkania z innymi pracownikami zakładu pogrzebowego. (Rozmowa została nagrana podczas odprawy pracowników, którą zamieścił w filmie Zbigniew Stonoga).

Były pracownik wskazał również Zbigniewowi Stonodze grób, w którym miało dojść do zbezczeszczenia zwłok –Gdyby tu doszło do ekshumacji , prokurator – myślę to zrobi, to zastanie otwarte wieko trumny…”

 komentował Zbigniew Stonoga. W reportażu padło również imię i nazwisko osoby, która według Pana Eryka miała się dopuścić tego haniebnego czynu.

Jak udało nam się ustalić  – elbląska policja od niedzieli zabezpiecza pochówek. Czynności są wykonywane na wypadek, gdyby ktoś chciał zatrzeć ślady rzekomego przestępstwa.

https://www.youtube.com/watch?v=kqPc124XzrU&t=3s

Firma odniosła się do zarzutów

Dziś, 10 października Piotr Buczkowski, właściciel zakładu pogrzebowego wygłosił oświadczenie w sprawie materiału Zbigniewa Stonogi:

“W związku z zamieszczonymi na portalu społecznościowym Facebook oraz kanale YoTube przez Pana Zbigniewa Stonogę wpisami oraz materiałami wideo, naruszającym dobra osobiste oraz zniesławiającym i znieważającym zakład pogrzebowy Charon z siedzibą w Elblągu stwierdzamy, co następuje:

Materiał wideo sporządzony przez Zbigniewa Stonogę przedstawia nieprawdziwe informacje na temat Zakładu Pogrzebowego Charon. Materiał ten został przygotowany w sposób naruszający elementarne standardy pracy dziennikarskiej. Bazuje on tylko i wyłącznie na relacji jednej strony, niezadowolonego pracownika Pana Eryka S, który szkaluje swojego pracodawcę. Pan Stonoga w ramach przygotowywania materiału wideo, pomimo naszej gotowości, nie przeprowadził wywiadu z właścicielami zakładu pogrzebowego, zgodnie z podstawowymi zasadami pracy dziennikarskiej. W materiale wideo zawarte jest jedynie wyrwane z kontekstu nagranie z zebrania z pracownikami, które ponadto budzi nasze wątpliwości co do wiarygodności. Materiał wideo przygotowany i zamieszczony przez Pana Stonogę na portalu społecznościowym Facebook oraz kanale YouTube zorientowany jest jedynie na spowodowanie sensacji. Tabloidalne i nierzetelne treści zawarte w materiale nie są potwierdzone jakimkolwiek twierdzeniami osób trzecich, a jedynie bazują na relacji byłego pracownika zakładu Pana Eryka S. , który nie wypełniał należycie swoich obowiązków. Pan Zbigniew Stonoga przy zbieraniu materiału  do swojego filmu nie zachował jakiejkolwiek staranności oraz rzetelności i nie zweryfikował uzyskanych wiadomości, naruszając dobra osobiste zakładu Charon, co wiąże się z powstaniem szkody dużych rozmiarów. 

https://www.youtube.com/watch?v=NP8K5CnoOZ0

Źródło:https://www.expresselblag.pl