Pijany kierowca bez uprawnień

Pijany kierowca bez uprawnień. Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w piątek w Studziankach w powiecie kraśnickim. Kierujący volkswagenem 49-latek zjechał do rowu i uderzył w drzewo.

Dwoje pasażerów trafiło do szpitala. Jak się okazało, sprawca wypadku był kompletnie pijany, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do wypadku doszło wczoraj w południe. Jak ustalili wstępnie kraśniccy policjanci, kierujący volkswagenem 49-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku do szpitala została przewieziona dwójka pasażerów.

Kierującemu pojazdem nic się nie stało. Jak wykazało badanie jego stanu trzeźwości, 49-letni mieszkaniec gminy Zakrzówek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się też, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jakaś inna kierująca “zajechała mu drogę”.

Kara jaka mu grozi za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to dwa lata pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek zapłaty na wskazany cel określonej przez sąd kwoty, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych. Zgodnie z nowymi przepisami minimalna grzywna za jazdę bez uprawnień to 1500 złotych.