Parczew-Zmęczony kierowca

2000 złotych mandatu i 10 pkt karnych otrzymał 31-letni mieszkaniec gminy Parczew, który nie ustąpił pierwszeństwa 44-letniej kierującej Volkswagenem Polo.

Przyczyną kolizji miało być zmęczenie kierującego. Apelujemy o rozwagę oraz prowadzenie pojazdu w pełni sił psychomotorycznych, które mają wpływ na szybkość reakcji oraz koncentrację za kierownicą.

Dzisiaj kilka minut przed godziną 7:00 doszło do groźnej kolizji na ulicy Polnej w Parczewie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 31-letni mieszkaniec gminy Parczew kierując Volvo nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu Volkswagenowi Polo kierowanemu przez 44-etnią mieszkankę gminy Podedwórze. 31-latek na prostym odcinku drogi, zjeżdżając na przydrożny parking zajechał drogę 44-latce doprowadzając do groźnej kolizji.

Policjantom tłumaczył się zmęczeniem. Kierujący Volvo trafił do szpitala. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie doznał poważnych obrażeń i skończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach. W związku z czym zatrzymano oba dowody rejestracyjne. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. 31-letni sprawca kolizji za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym ukarany został mandatem karnym w kwocie 2000 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Apelujemy, aby wybierając się w podróż nie wsiadać za kierownicę w złej kondycji fizycznej i psychomotorycznej, która jest przyczyną wielu kolizji i wypadków drogowych. Powoduje to, że wydłuża się czas reakcji na zdarzenia lub nie ma go w ogóle jak w powyższym przypadku. To od nas samych w głównej mierze zależy nasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.