Wólka Dobryńska-Niebezpieczna kolizja

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło na skrzyżowaniu dróg krajowych w miejscowości Wólka Dobryńska. Kierujący ciężarówką 48-latek skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa osobówce. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił 22-letni kierowca samochodu osobowego. Na szczęście jego obrażenia nie okazały się groźne.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 6.00 na skrzyżowaniu dróg krajowych DK-2 i DK-68 w miejscowości Wólka Dobryńska.  Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierujący ciężarowym Iveco, 48-letni obywatel Białorusi skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z samochodem osobowym marki Audi Osobówką kierował 22-letni mieszkaniec gminy Zalesie. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

W wyniku zdarzenia do szpitala trafił kierowca osobówki. Na szczęście obrażenia nie okazały się groźne i całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Za popełnione wykroczenie 48-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych, a także 12 punktami karnymi.

Apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę, w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego.

Foto:Policja