Kobieta wyskoczyła z drugiego piętra ratując się przed próbą pozbawienia życia.

Policjanci zatrzymali 26-latka, który z zazdrości próbował dokonać zabójstwa swojej dziewczyny. Mężczyzna po powrocie do domu zaczął bić 20-latkę, grozić jej śmiercią oraz próbował zaatakować nożem. Pokrzywdzona ze strach wyskoczyła z okna 2. piętra.

Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa, uszkodzenia ciała i naruszenia nietykalności cielesnej. Na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu policjanci otrzymali 11 listopada. Skierowani na miejsce mundurowi od razu zatrzymali 26-latka.

Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynikało, iż mężczyzna po powrocie do mieszkania stał się agresywny i wszczął awanturę. Powodem zajścia miała być zazdrość.

Obywatel Zimbabwe początkowo zaczął uderzać 20-latkę pięściami oraz butelką po całym ciele.

Następnie gdy kobieta próbowała uciec, zamknął drzwi na klucz i zaczął grozić jej zabójstwem.

W pewnym momencie chwycił za nóż i usiłował zadać cios.

Wtedy obywatelka Zimbabwe ratując swoje życia, wyskoczyła z okna mieszkania na 2. piętrze. Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe, które udzieliły pomocy 20-latce.

Sprawca od razu został przewieziony do policyjnej celi. Po zebraniu dowodów w sprawie policjanci z 1. komisariatu doprowadzili 26-latka do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ.

Mężczyzna w trakcie przesłuchania usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej, uszkodzenia ciała oraz usiłowania zabójstwa.

26-letni obywatel Zimbabwe decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.