Zamość-Zderzenie trzech pojazdów na DK-17

Zamość-Kierujący Audi wyjeżdżając z drogi gminnej na DK 17 nie ustąpił pierwszeństwa kierującej Volkswagenem doprowadzając do zderzenia samochodów. Po tym volkswagen dachował, a audi przesunęło się na przeciwny pas ruchu uderzając w drugiego Volkswagena. Do szpitala na dalsze badania zostało przewiezione 2 osoby. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze.

Do zdarzenia z udziałem trzech pojazdów osobowych doszło wczoraj tuż przed południem na drodze krajowej numer 17 w Wólce Panieńskiej na odcinku drogi, gdzie w związku z prowadzonym remontem jest czasowa sygnalizacja świetlna.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi wyjeżdżał na „krajówkę” z drogi gminnej. Skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej Volkswagenem Up, która jechała od Zamościa w kierunku Tomaszowa Lubelskiego i doprowadził do zderzenia pojazdów. W skutek uderzenia volkswagen dachował, a audi przesunęło się na przeciwny pas ruchu, gdzie uderzyło w Volkswagena Jette.  

Po zderzeniu pojazdów kierujący audi 20-latek z gminy Telatyn oraz kierująca volkswagenem Up mieszkanka gminy Narol w wieku 78 lat potrzebowali pomocy medycznej. Załogi karetek pogotowia przewiozły ich do szpitala. Na szczęście po badaniach oboje mogli wrócić do domu, z kolizji wyszli jedynie z niegroźnymi dla ich zdrowia potłuczeniami. Trzeci z uczestników kolizji to 41-latek z gminy Głusk. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że wszyscy kierujący byli trzeźwi.

W czasie, gdy na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe droga krajowa w Wólce Panieńskiej była zablokowana. Podróżujący tamtędy kierowcy kierowani byli na zorganizowane przez policjantów objazdy. Szczegóły kolizji ustalają policjanci.  

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze oraz stosowanie się do przepisów i znaków ruchu drogowego.