Pościg za pijanym i bez uprawnień kierowcą uciekającym przed policją

Ryccy policjanci po pościgu zatrzymali kierującego pojazdem marki Audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie podjął ucieczkę. Okazało się, że 29- letni mieszkaniec gminy Kłoczew miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Wcześniej spowodował kolizję drogową. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj przed godziną 12:00 dzielnicowi z ryckiej komendy podczas patrolu po miejscowości Rzyczyna zauważyli pojazd audi, którego kierujący próbował wyjechać z przydrożnego rowu. Samochód posiadał uszkodzenia, a kilka metrów dalej znajdował się świeżo uszkodzony znak drogowy. Policjanci podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Pomimo wydawanych poleceń za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący nie reagował i zaczął uciekać.

Mundurowi ruszyli w pościg za kierującym, który zajeżdżał im drogę, nie pozwalając się wyprzedzić, stwarzając tym zagrożenie  bezpieczeństwa w ruchu drogowym  dla innych uczestników. W trakcie pościgu panowały bardzo złe warunki drogowe spowodowane opadami śniegu. Kierującypróbował zgubić funkcjonariuszy uciekając drogą leśną jednak nic mu z tego nie wyszło. Poinformowane o pościgu patrole zorganizowały blokady dróg. Ostatecznie został zatrzymany na terenie powiatu ryckiego przez ryckich dzielnicowych, którzy radiowozem zablokowali mu drogę. Jak się okazało był nim 29-letni mieszkaniec gminy Kłoczew.

Zatrzymany mężczyzna został poddany przez funkcjonariuszy badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, z którego wynikało, że miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje będą z jego udziałem wykonywane dalsze czynności procesowe.

Kierujący odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej jak również spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Z kolei za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Foto:Policja