Fajsławice-jedna osoba ranna w zdarzeniu drogowym.

Fajsławice-Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wczorajszego przewrócenia się autokaru pasażerskiego w miejscowości Fajsławice na krajowej 17. Siedem osób trafiło do szpitala. Po badaniach lekarskich okazało się, że tylko jedna osoba doznała poważniejszych obrażeń. Autokarem podróżowało 40 osób oraz dwóch kierowców.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 12:30 w miejscowości Fajsławice na drodze krajowej numer 17. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia, 50 – letni kierujący autokarem pasażerskim marki Setra jadąc w kierunku Lublina z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, doprowadzając do przewrócenia się maszyny.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Siedem osób zostało przewiezionych do szpitala. Po badaniach lekarskich okazało się, że jedna osoba doznała poważniejszych obrażeń. Autokarem podróżowało 40 osób oraz dwóch kierowców. Wszyscy to obywatele Ukrainy.

Na miejscu kilka godzin pracowały służby ratunkowe, policjanci wykonywali czynności procesowe pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Mundurowi pod nadzorem prokuratury wyjaśniają teraz okoliczności tego zdarzenia i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.