Nielegalne automaty do gry zabezpieczone przez Policję.

Policjanci w lokalu na terenie Zamościa zabezpieczyli nielegalnie działające automaty do gier hazardowych. Czynności w tej sprawie policjanci realizują wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej.

Do sprawy zatrzymany został również 22 latek, który zajmował się obsługą lokalu. Za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat i wysokie grzywny

Do zabezpieczenia nielegalnie działających automatów doszło na początku tygodnia. Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego przypuszczali, że w lokalu (kontenerze) na terenie miasta nielegalnie działał salon gier. W czasie jednej z nocnych służb sprawdzili swoje przypuszczenia.

W środku znajdowały się trzy osoby oraz 2 automaty. W czasie wejścia policjantów automaty były użytkowane. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że lokal obsługiwał i wpuszczał „klientów” 22-letni mężczyzna, mieszkaniec Zamościa. Po przeszukaniu policjanci znaleźli też sprzęt umożliwiający podłączenie automatów do Internetu i dokumentację.

Podczas kontroli jednej z osób, które znajdowały się w lokalu policjanci odnaleźli woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Substancję zabezpieczono i poddano badaniu narkotesterem. Okazało się, że jest to mefedron.

Właściciel narkotyków – 29-letni mieszkaniec gminy Krynice oraz 22-latek zajmujący się obsługą automatów zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

29-latek usłyszał już zarzut naruszenia przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Odpowie za posiadanie substancji psychotropowej.

Zarekwirowane urządzenia trafiły do depozytu służby celno-skarbowej. Funkcjonariusze zamojskiej Delegatury Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej będą teraz prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie. Wykonają również dalsze czynności z zatrzymanym w sprawie 22-latkiem. Mężczyzna może odpowiadać za organizowanie gier hazardowych poza kasynem.

Zgodnie z przepisami automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grożą wysokie kary grzywny (100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu), ponadto kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie te kary łącznie. Kary finansowe grożą nie tylko właścicielowi automatów, ale też właścicielowi lokalu, w którym urządzane są gry na automatach hazardowych.

 

Foto:Policja