Tymczasowy Areszt za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nie udzieleniu pomocy najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 24-latek, który podczas wspólnego spożywania alkoholu z 65 latkiem popchnął go. W skutek tego uderzył głową w twarde podłoże, doznając obrażeń zagrażających jego życiu.

Mieszkaniec Radzynia Podlaskiego usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieudzielenia pomocy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek 30 grudnia 2022 roku dyżurny radzyńskiej komendy został powiadomiony o awanturze w jednym z mieszkań na terenie Radzynia Podlaskiego.

Na miejsce skierowany został patrol Policji, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że w trakcie wspólnego spożywania alkoholu między uczestnikami spotkania doszło do nieporozumienia i sprzeczki słownej. Następnie 24-latek, mieszkaniec Radzynia Podlaskiego popchnął 65-letniego mężczyznę, a ten upadając uderzył głową o twarde podłoże na korytarzu.

Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Po wykonaniu specjalistycznych badań okazało się, że jego obrażenia są bardzo poważne i zagrażają życiu.