Pożar hali w Zemborzycach Tereszyńskich.

Dzisiaj po godzinie drugiej w nocy lubelska straż pożarna zgłoszenie o pożarze hali w miejscowości Zemborzyce Tereszyńskie.

Pożar wybuchł w północno-wschodniej części zakładu produkującego meble w kształcie litery ‘U’. ogień objął powierzchnię 20 na 15 metrów. W trakcie działań część dachu zawaliła się do środka.

12 stycznia 2023 roku o godzinie 2:43 doszło do pożaru hali produkcyjnej w miejscowości Zemborzyce Tereszyńskie. Jako pierwsza na miejsce dotarła jednostka OSP Kozubszczyzna. Strażacy zastali intensywne zadymienie wydobywające się z budynku .
Po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pali się północno-wschodnia część budynku. W związku z zadymieniem strażacy korzystali z aparatów ochronny układu oddechowego. W trakcie prowadzenia działań część dachu uległa zawaleniu. Działania prowadzono z wykorzystaniem 3 prądów gaśniczych wody.
Akcja gaśnicza została zakończona o godzinie 8:45.
SiS:  W działaniach brało udział 13 zastępów – 45 strażaków. Starty powstałe w wyniku pożaru oszacowano wstępnie na 700 tys. zł. Policja ustala przyczyny pojawienia się ognia.