Wypadek Białoruskiego autokaru w Wandzinie.

W nocy autokar marki Volvo przewożący ob. Białorusi uległ wypadkowi w miejscowości Wandzin, pow. lubartowski. Kierowca autobusu jadąc w kierunku Lublina, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze.  

Na łuku drogi autobus zjechał na pobocze i przewrócił się. Podróżowało nim 37 osób. Troje z nich odniosło obrażenia ciała.

Do zdarzenia doszło po godzinie 1:00 w nocy na drodze krajowej numer  19 w Wandzinie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń lubartowskich policjantów, kierowca autobusu jadąc w kierunku Lublina, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi zjechał na pobliskie pobocze i przewrócił się na bok.

Po zgłoszeniu na miejsce zdarzenia natychmiast zostały skierowane służby ratunkowe, które udzielały pomocy uczestnikom wypadku. 3 osoby odniosły obrażenia ciała. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo- śledcza. Uczestnicy wypadku zostali przewiezieni do tymczasowego miejsca zastępczego na czas oczekiwania na pojazd zastępczy.