Mocne uderzenie w narkobiznes

Mocne uderzenie ,podczas którego zatrzymano 6 mężczyzn podejrzanych o produkcję znacznych ilości narkotyków. W dwóch miejscach na terenie kraju zabezpieczyliśmy łącznie ponad 80 kg narkotyków. Kolejne 40 litrów zabezpieczonych substancji zostało przekazane do szczegółowych badań. 

Zatrzymania to efekt działania policjantów z Wydziału Kryminalnego z KWP w Lublinie działających pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Podjęte czynności doprowadziły do ustalenia dwóch miejsc, w których taka produkcja się odbywała. Podczas realizacji zatrzymaliśmy łącznie 6 mężczyzn zajmujących się produkcją mefedronu oraz klefedronu. Zabezpieczyliśmy łącznie ponad 80 kg środków odurzających. Kolejne zabezpieczone środki w ilości 40 litrów zostały przekazane do badań laboratoryjnych, które wykażą czy są to środki psychotropowe. 

Foto:Policja

10 stycznia br. kryminalni z KWP w Lublinie przy wsparciu policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie weszli do jednego z domów w powiecie włodawskim. Zabezpieczyli wówczas na miejscu ponad 70 kg środków odurzających, głównie mefedronu. Zatrzymali również 3 osoby odpowiedzialne za produkcję. To dwaj mężczyźni w wieku 29 i 35 lat z woj. podlaskiego oraz 36-latek z Lublina. Jak się okazało 36-latek był już karany za przestępstwa narkotykowe. Wszyscy podajrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, a następnie tymczasowo aresztowani.

Foto:Policja

Kolejna realizacja miała miejsce w piątek 20 stycznia br. w woj. lubuskim. W ustalonym domu kryminalni z KWP w Lublinie wraz z policjantami CBŚP i grup realizacyjnych z Gorzowa Wielk, oraz Wrocławia ujawnili narkotyki oraz 40 litrów środków, które zostały przekazane do szczegółowych badań laboratoryjnych. Na miejscu w ręce policjantów wpadło dwóch mężczyzn, 20 i 37-latek. Trzeci z nich 31-latek został zatrzymany w jednym z hoteli we Wrocławiu. Mężczyzna był poszukiwany. Ma do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa.  

Foto:Policja

Podczas przeszukania mieszkania należącego do jednego z mężczyzn, zatrzymaliśmy 35-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania.

Bjb