Kursant nauki jazdy uszkodził rogatki.

Kursant ciężarowego samochodu nauki jazdy nie zważając na sygnalizator z pulsującym czerwonym światłem i opadającą rogatkę wjechał na przejazd kolejowy.

Do zdarzenia doszło wczoraj przy ulicy Kolejowej w Chełmie. Obok siedział instruktor, którego policjanci ukarali mandatem karnym w wysokości 3 tysięcy złotych. Jego konto zasilą też punkty karne.

Wczoraj około południa dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu rogatek na przejeździe kolejowym w Chełmie. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego ustalili, że siedzący za kierownicą ciężarowego Mana 32-letni kursant nauki jazdy wjechał na przejazd kolejowy. W tym czasie nie miał możliwości kontynuowania jazdy, gdyż pulsował na czerwono sygnalizator świetlny informujący o opuszczeniu rogatek. Opadająca zapora zatrzymała się na dachu kabiny, co doprowadziło do jej uszkodzenia.

Obok kursanta siedział 29-letni instruktor nauki jazdy z powiatu krasnostawskiego. Mężczyzna ten został przez policjantów ukarany mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych. Jego konto zasili też15 punktów karnych.