Spowodował kolizję i uciekł.

W sobotę w miejscowości Brzezice na drodze krajowej nr 12, kierujący Skodą 21-letni mieszkaniec Lublina spowodował kolizję z dwoma pojazdami, po czym porzucił swój uszkodzony pojazd i oddalił się z miejsca pieszo. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W sobotę po godzinie 19 dyżurny świdnickiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Brzezice z udziałem trzech pojazdów osobowych. Jak ustalili policjanci 21-letni mieszkaniec Lublina kierując pojazdem marki Skoda Superb, pasem awaryjnym wyprzedzał ciąg pojazdów i podczas tego manewru najechał na tył pojazdu Skoda Octavia, który wjechał do rowu i przewrócił się na prawy bok. Kierowca Skody Superb zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z pojazdem Peugeot, który w wyniku zderzenia wjechał do rowu. 21-latek zatrzymał swój pojazd na poboczu, po czym oddalił się pieszo z miejsca zdarzenia.

Policjanci ustalili miejsce pobytu sprawcy, a następnie go zatrzymali. Okazało się, że 21-latek posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyznę poddano badaniu retrospekcyjnemu mającemu na celu ustalenie czy w momencie zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.