17-letni Daniel G. aresztowany w związku ze śmiercią 16-letniego Eryka

Daniel G., główny podejrzany o śmiertelne pobicie 16-letniego Eryka, został umieszczony w areszcie na trzy miesiące. 17-latek został oskarżony o morderstwo i udział w pobiciu.

We wtorek czterech osobników w wieku 16 i 17 lat, w tym jedna dziewczyna, zostało aresztowanych w związku ze śmiercią Eryka. Według st. asp. Katarzyny Szewczuk z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, Daniel G., który został oskarżony o morderstwo i udział w pobiciu, spędzi następne trzy miesiące w areszcie. Wstępne ustalenia wskazują, że to 17-latek kopnął Eryka w głowę, powodując jego śmierć. Nastolatek przyznał się do udziału w bójce, ale zaprzeczył bycia odpowiedzialnym za śmierć. Grozi mu do 25 lat więzienia.

Dwóch 16-latków zostało umieszczonych w schronisku dla nieletnich, gdzie spędzą trzy miesiące. Nastolatkowie zostali oskarżeni o udział w pobiciu.

16-letnia dziewczyna zatrzymana przez policję została przesłuchana, ale nie została oskarżona.

„Wstępne ustalenia wskazują, że powodem tego tragicznego zdarzenia było rzekome rozpowszechnienie pewnej wiadomości o jednej z osób zatrzymanych w szkole” – powiedział Artur Szykuła, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu. „Z ludzkiego punktu widzenia mogę powiedzieć, że nie tylko ja, ale również moi koledzy są oburzeni tym zdarzeniem. Mamy nadzieję, że takie wydarzenia nie będą miały miejsca w przyszłości” – dodał.

Przypomnijmy, że we wtorkowe popołudnie na ulicy Piłsudskiego grupa młodych ludzi zaczepiła 16-letniego Eryka. Zaczęło się od obraźliwych słów, a w końcu chłopak został pobity. Napastnicy kopali go po całym ciele, aż stracił przytomność. Następnie uciekli. Nikt z przechodniów nie zareagował. Ratownicy medyczni przez godzinę próbowali reanimować nastolatka, ale nie udało im się go uratować.

Tego samego dnia zatrzymano czterech osobników w wieku 16 i 17 lat z Zamościa, Starego Zamościa i Nielisza.

Pogrzeb Eryka odbędzie się w poniedziałek, 6 marca, na Cmentarzu Parafialnym w Zamościu.