Przekroczył prędkość 157 km/h w obszarze zabudowanym.

Działania policjantów z łęczyńskiej drogówki przyczyniły się do wyeliminowania z ruchu 25-letniego pirata drogowego, który jechał z prędkością 157 km/h w terenie zabudowanym.

Młody kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych i otrzymał 15 punktów karnych, co skutkuje jego wykluczeniem z ruchu na kilka najbliższych miesięcy. Podczas interwencji policji, kierowca próbował się tłumaczyć, że nie poczuł tak dużej prędkości, ponieważ posiadał dobry samochód.

Nadmierna prędkość nadal pozostaje najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, w tym tych z tragicznymi skutkami. Dlatego policjanci nie tolerują kierowców, którzy ignorują przepisy dotyczące ograniczenia prędkości.

Wczoraj jeden z kierowców kompletnie zlekceważył przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego zauważyli Audi wyprzedzające inne pojazdy z bardzo dużą prędkością podczas pomiaru prędkości w Jaszczowie. Urządzenie pomiarowe wykazało wynik 157 km/h, co stanowiło przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 107 km/h.

Mundurowi nie pozostali bierni wobec tak rażącego przekroczenia prędkości i zatrzymali kierowcę. Okazało się, że to 25-letni mężczyzna, który tłumaczył się, że “ma dobry samochód, dlatego nawet nie poczuł tak dużej prędkości”.

Za swoje zachowanie kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące, został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych i otrzymał 15 punktów karnych.