Fala bankructw banków.Twoje oszczędności zagrożone.

Ruszyła fala bankructw Banków. Zaczęło się w USA, ale jest bardzo realne, że może dotrzeć do Europy, gdzie już widzimy kłopoty niektórych europejskich banków na giełdach.

Akcje banków na całym świecie tracą na wartości. Nawet taki Gigant finansowy jak Credit Suisse, który jest drugim co do wielkości bankiem w Szwajcarii, akcje potaniały w środę o 24%, i handel nimi na giełdzie z Zurychu został zawieszony, jest to pokłosie kłopotów i upadków banków Amerykańskich.

Banki w Polsce też tracą na wartości.

Fala bankructw może, także dotrzeć do Polski, chociaż politycy, obiecują o bezpieczeństwie depozytów to tak naprawdę, trzeba jednoznacznie powiedzieć, iż trudno wierzyć politykom.

Polskie banki są często własnością europejskich banków, a jak zagraniczny właściciel, ma kłopoty to pewne, jest, że pieniądze z Polski będą płynęły do firm matek.

Stan na 13:00 to indeks WIG-Banki na ponad 3-procentowym minusie. Na europejskich giełdach mocno tanieją m.in. akcje BNP Paribas, Societe Generale i Commerzbanku, który jest w Polsce właścicielem mBanku

Czyli jeżeli posiadasz oszczędności to już teraz myśl jak je zabezpieczyć, bo słowo „Pewny jak w Banku” nie znaczy to samo co kiedyś.

Pamiętaj, że jest ustawa, która pozwala bankom przejąć twoje pieniądze, był w Polsce bank, który to zrobił, pozbawiając samorządy środków finansowych. Tak jest coś takiego, jak kwota gwarantowana ochrony depozytów, ale w tym funduszu brak pieniędzy.

Więcej na temat finansów i sytuacji Banków w Polsce: