Zderzenie autobusu i lokomotywy.

W pobliżu stacji kolejowej Sulów doszło do zderzenia autobusu komunikacji publicznej i lokomotywy. Z uwagi na awarię autobusu, kierowca nie mógł przemieścić pojazdu.

Próbował sygnalizować maszyniście usterkę, jednak nie udało się zapobiec zderzeniu. Na miejscu pracowali policjanci, a także komisja kolejowa. Ruch pociągów na odcinku Kraśnik – Szastarka był tymczasowo wstrzymany.

Wstępne ustalenia wskazują na to, że wczoraj przed godziną 19:00 w miejscowości Kolonia Góry w Gminie Zakrzówek , w okolicy stacji Sulów autobus komunikacji publicznej uległ awarii na przejeździe kolejowym. Kierowca z racji tego, że nie mógł dalej ruszyć pojazdem wysiadł i próbował zasygnalizować awarię maszyniście nadjeżdżającej lokomotywy, mimo podjętej próby jej zatrzymania, doszło jednak do zderzenia. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. W pojeździe nie było pasażerów. Kierujący pojazdami zostali przebadani przez policjantów alkomatem – byli trzeźwi. Ruch pociągów na odcinku Kraśnik- Szastarka był wstrzymany. Na miejscu czynności prowadzili kraśniccy policjanci, a także komisja kolejowa. 

W sytuacji kiedy nasz pojazd utknie pomiędzy rogatkami albo zostanie unieruchomiony na przejeździe kolejowym często kierowcy i pasażerom towarzyszy stres, walka z czasem, bo liczy się każda sekunda.

Należy wtedy zachować zimną krew i zrobić wszystko, aby zapobiec tragedii.

  • Jak najszybciej opuść pojazd wraz z pasażerami.

  • Zejdź z torów.

  • Zadzwoń na numer alarmowy 112 i zgłoś zagrożenie.

  • Odszukaj na napędach rogatek lub na krzyżach św. Andrzeja ŻÓŁTEJ NAKLEJKI PLK.

  • Podaj radiooperatorowi 9-cio cyfrowy indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu, znajdujący się na Żółtej Naklejce.

  • Wprowadzone zostaną procedury wstrzymania ruchu pociągów lub ograniczenia prędkości pociągów celem uniknięcia zdarzenia.

Foto:Policja
Foto:Policja