Stracił 38 tysięcy złotych podczas zakupu ciągnika

44 latek znalazł ogłoszenie na portalu Marketplace dotyczące sprzedaży ciągnika rolniczego. Nie widząc pojazdu oraz sprzedającego wpłacił 38 tysięcy złotych na wskazane przez niego konto. Następnie kontakt ze sprzedającym się urwał. Apelujemy o ostrożność podczas transakcji internetowych!

Wczoraj do dyżurnego bychawskiej jednostki zgłosił się 44 latek z Bychawy, który oznajmił, że został oszukany podczas transakcji internetowej. Z jego zawiadomienia wynika, że w Internecie, na portalu Market Place znalazł ogłoszenie dotyczące sprzedaży ciągnika rolniczego marki Zetor. Cena wydawała mu się bardzo atrakcyjna, dlatego też zainteresował się ofertą. 

Po skontaktowaniu się ze sprzedającym, otrzymał wiadomość email z instrukcją do zapłaty. Na wskazane przez oszusta konto wpłacił 38 tysięcy złotych, w których zawarta była kwota za transport ciągnika z Hiszpanii. Mężczyzna był zapewniany, że jeśli nie dojdzie do przekazania ciągnika, pieniądze zostaną mu zwrócone. Po dokonaniu przelewu, kontakt ze sprzedającym był utrudniony, a ostatecznie się urwał.

Apelujemy o rozwagę podczas transakcji internetowych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie sprawdźmy wiarygodność sprzedawcy. Decydujmy się na zapłacenie za towar przy odbiorze, zwłaszcza, jeśli za produkt musimy zapłacić większą kwotę pieniędzy.