Podczas rozbiórki znalazł karabin z czasów II wojny Światowej.

Skorodowany karabin wraz z pociskami z okresu II wojny światowej został znaleziony podczas prac rozbiórkowych w miejscowości Dąbrowica Duża. Policjanci zabezpieczyli znalezisko do czasu przybycia saperów. W takich sytuacjach apelujemy o ostrożność! Odnalezionej broni czy niewybuchów nie należy dotykać oraz przenosić

Przed weekendem dyżurny komisariatu w Terespolu został powiadomiony o odnalezieniu przedmiotu przypominającego niewybuch, który został znaleziony podczas rozbiórki budynku gospodarczego. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze po czym okazało się, że zabezpieczony przedmiot to skorodowany karabin wraz z 4 pociskami prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli również miejsce, do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Saperzy zabrali całość do zniszczenia oraz sprawdzili pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.

Pamiętajmy! Pomimo, że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne “pamiątki” z tego okresu. Niewybuchy mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie.

Apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać czy przemieszczać. W przypadku znalezienia takich przedmiotów należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

Foto:Policja