Klient oszukany po zakupie ciągnika z ogłoszenia, który przebył 300 kilometrów.

37-latek oszukany podczas zakupu ciągnika rolniczego przez internet – apel o ostrożność przy transakcjach online

Wczoraj, do biłgorajskiej komendy policji zgłosił się 37-letni mężczyzna, który padł ofiarą oszustwa podczas transakcji internetowej. Zgodnie z jego relacją, natknął się na ogłoszenie sprzedaży ciągnika rolniczego marki Kubota na jednym z portali ogłoszeniowych. Cena pojazdu była bardzo atrakcyjna, co skłoniło go do skontaktowania się ze sprzedającym.

Klient wpłacił zaliczkę w wysokości 400 złotych na wskazane konto i umówił się z właścicielem na odbiór pojazdu pod podanym adresem. Po prawie 300 kilometrach podróży wraz z towarzyszem, na miejscu okazało się, że adres z ogłoszenia jest nieprawidłowy, a osoba pod tym adresem nie miała pojęcia o sprzedaży ciągnika. Klient próbował skontaktować się ze sprzedającym, ale ten już nie odpowiadał na połączenia.

Przypadek ten pokazuje, jak łatwo można paść ofiarą oszustów działających w internecie. Dlatego też, wzywamy do zachowania ostrożności przy dokonywaniu transakcji online. Przed zakupem produktu zawsze należy zweryfikować wiarygodność sprzedającego, a w przypadku większych kwot pieniędzy, lepiej jest dokonać płatności przy odbiorze towaru. Zawsze warto być czujnym i dokładnie przeanalizować każdą ofertę przed dokonaniem zakupu.