Bentleyem pędził prawie 250 km/h

5 tysiąca złotych mandatu oraz 15 punktów – to kara dla kierowcy Bentleya, który z ekspresówki zrobił sobie tor wyścigowy. Kiedy policjanci z kraśnickiej drogówki dokonali pomiaru okazało się, że 42 latek pędził…243 km/h, czyli dwa razy więcej niż dozwolona w tym miejscu prędkość.

Policjanci kraśnickiej drogówki w ramach działań grupy SPEED patrolowali radiowozem nieoznakowanym drogę ekspresową. W okolicy miejscowości Modliborzyce zauważyli jadącego z nadmierną prędkością Bentleya.

Funkcjonariusze ruszyli za nim, by dokonać pomiaru prędkości. Okazało się, że kierowca pędził …243 km/h! przekraczając tym samym prędkość o 123 km/h.

Chwilę później zatrzymali pirata drogowego. Za kierownicą siedział 42 latek. Mężczyzna za swoją nieodpowiedzialną jazdę został ukarany mandatem w kwocie 2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktami karnymi, które zostały przypisane do jego konta. Jeśli następnym razem dokona podobnego czynu, może stracić prawo jazdy.

 

Przypominamy, że droga to nie to wyścigowy! Takie nieodpowiedzialne zachowanie powoduje zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przy takiej prędkości, skutki wypadków są tragiczne. Dlatego będziemy stanowczo reagować na łamanie przepisów przez piratów drogowych!