Para pobiła i okradła współbiesiadnika.

Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafiła 29-latka oraz jej 39-letni znajomi. Para podczas wspólnego spożywania alkoholu zaatakowała współbiesiadnika. 29-latek był bity i kopany po całym ciele.

Mężczyzna w wyniku rozboju stracił telefon komórkowy, dwa scyzoryki oraz gotówkę. Zatrzymani usłyszeli zarzuty. 39-latek odpowie za rozbój w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło w ostatni poniedziałek w jednym z mieszkań na ulicy Glinianej w Lublinie. Jak wynika z ustaleń kryminalnych, podczas wspólnego spożywania alkoholu doszło do nieporozumień pomiędzy współbiesiadnikami. W pewnym momencie 29-latka oraz 39-latek mieli zaatakować swojego znajomego. Mężczyzna był bity rękoma i kopany po całym ciele. W wyniku zdarzenia stracił telefon komórkowy, dwa scyzoryki oraz pieniądze.

Poinformowani o sprawie policjanci z 4. komisariatu szybko ustalili i zatrzymali sprawców przestępstwa. Zarówno 29-latka, jak i jej 39-letni znajomy usłyszeli zarzuty rozboju. Mężczyzna dodatkowo odpowie w recydywie. Oboje wczoraj zostali doprowadzeni do prokuratury, a następnie do sądu, gdzie zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Za rozbój grozi do 12 lat więzienia. W Recydywie kara może być dodatkowo zaostrzona.

 

Foto:Policja