Dzisiaj na terenie powiatu lubartowskiego przeprowadziliśmy działania z użyciem policyjnego drona. Policjanci obserwowali zachowanie kierujących oraz pieszych w rejonie najbardziej ruchliwych skrzyżowań Lubartowa. Informacje o wykroczeniach przekazywane były do patrolu drogówki, który zatrzymywał kierujących do kontroli. Jednym z głównych zadań policjantów ruchu drogowego jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach wszystkim jego uczestnikom. Do tego celu wykorzystują różne narzędzia, od ręcznych mierników prędkości i radiowozów wyposażonych w videorejestratory po policyjnego drona. Obserwacja z powietrza pomaga w szybkiej reakcji funkcjonariuszy na wykroczenia popełniane przez i wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Tego typu działania zostały przeprowadzone dzisiaj na obwodnicy Lubartowa oraz w rejonie najbardziej ruchliwych skrzyżowań. Kamera z drona obsługiwanego przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie rejestrowała zachowania kierujących, rowerzystów i pieszych. W chwili zauważenia przez operatora, popełnienie wykroczenia, informacja natychmiast przekazywana była do patrolu z „drogówki”, który zatrzymywał kierujących do kontroli.

Dzisiaj na terenie powiatu lubartowskiego przeprowadziliśmy działania z użyciem policyjnego drona. Policjanci obserwowali zachowanie kierujących oraz pieszych w rejonie najbardziej ruchliwych skrzyżowań Lubartowa. Informacje o wykroczeniach przekazywane były do patrolu drogówki, który zatrzymywał kierujących do kontroli.

Jednym z głównych zadań policjantów ruchu drogowego jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach wszystkim jego uczestnikom. Do tego celu wykorzystują różne narzędzia, od ręcznych mierników prędkości i radiowozów wyposażonych w videorejestratory po policyjnego drona. Obserwacja z powietrza pomaga w szybkiej reakcji funkcjonariuszy na wykroczenia popełniane przez i wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Tego typu działania zostały przeprowadzone dzisiaj na obwodnicy Lubartowa oraz w rejonie najbardziej ruchliwych skrzyżowań. Kamera z drona obsługiwanego przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie rejestrowała zachowania kierujących, rowerzystów i pieszych. W chwili zauważenia przez operatora, popełnienie wykroczenia, informacja natychmiast przekazywana była do patrolu z „drogówki”, który zatrzymywał kierujących do kontroli.