Nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście.

Wczoraj po południu, na skrzyżowaniu ulicy Orzechowej z Kąpielową w Białej Podlaskiej 19-letni kierowca Skody nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. 47-latek kierujący jednośladem z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Ustalamy okoliczności wypadku oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18.30 na skrzyżowaniu z działającą sygnalizacją świetlną. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego kierujący Skodą, skręcając w lewo, zderzył się z motocyklistą. Nastolatek prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu Suzuki 47-letniemu bialczaninowi.

W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał kierowca jednośladu. W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Ustalamy okoliczności wypadku oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Motocykliści obok rowerzystów i pieszych to tzw. ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, którzy narażeni są najbardziej na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą, by uniknąć tragedii na drodze.