Zatrzymania i areszty za wymuszenia rozbójnicze z bronią palną.

Lubelscy policjanci wspólnie z kontrterrorystami z komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z bronią w ręku weszli na teren prywatnej posesji. Sprawcy zastraszali i wymuszali od pokrzywdzonych pieniądze.

Podczas naszych działań w domu zatrzymanych zabezpieczyliśmy broń palną, amunicję, maczetę oraz narkotyki. Zatrzymana została również 22-letnia partnerka jednego ze sprawców. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie powiatu lubelskiego. Na posesję przyjechało dwóch agresywnych mężczyzn. Sprawcy zaczęli grozić pozbawieniem życia zastanej tam 36-letniej kobiecie. W pewnym momencie jeden z nich zza paska wyciągnął przedmiot przypominający broń palną i wycelował w pokrzywdzoną. Sprawcy zachowywali się bardzo agresywnie. Jeden z nich uderzył 36-latkę.

Poinformowani o sprawie policjanci z komisariatu w Niemcach wspólnie z kryminalnymi rozpoczęli poszukiwania sprawców. W działania zaangażowano również pododdział lubelskich kontrterrorystów z KWP w Lublinie. Funkcjonariusze po ustaleniu napastników weszli na ich posesję wcześnie rano. Tam zatrzymali mężczyzn w wieku 31 i 32 lat oraz 22-latkę. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli i zabezpieczyli broń palną, amunicję, maczetę, pistolet pneumatyczny, narkotyki, pieniądze, biżuterię oraz spore ilości substancji, które wymagają szczegółowych badań.

Foto:Policja

 

Zatrzymani od razu trafili do policyjnej celi. Następnie zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty. Zgodnie z podziałem ról mężczyźni odpowiadać będą za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego, groźby karalne, naruszenie miru domowego, nielegalne posiadanie broni, uszkodzenie ciała. Z kolei 22-latka usłyszała zarzuty nielegalnego posiadania amunicji.

Foto:Policja

Mężczyźni decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. 22-latka trafiła pod dozór Policji. W sprawie cały czas zgromadzone są materiały i trwa ustalanie dokładnych motywów zdarzenia