Lidl zmniejsza kostkę masła. Sieć tłumacz to specjalną ofertą dla klientów.

Sieć Lidl wprowadziła do swojej oferty nowy rozmiar kostki masła marki własnej Pilos, co wywołało kontrowersje wśród klientów ze względu na wagę kostki. Nowy rozmiar zamiast standardowych 200 gramów ma teraz 170 gramów.

Promocja tej nowej kostki w gazetce spotkała się z krytyką klientów sieci, którzy wyrazili swoje niezadowolenie w komentarzach pod postami Lidla na Facebooku.

Downsizing, czyli zmniejszanie porcji produktów w opakowaniu, tak aby klient zauważył to dopiero po dokładnym przyjrzeniu się zakupionej rzeczy, jest praktyką stosowaną przez producentów i sieci handlowe w okresie wysokiej inflacji. Podobne przypadki miały już miejsce, jak na przykład zmniejszenie wagi zawartości opakowania Ptasiego Mleczka czy malin mrożonych marki własnej Biedronki.

Sieć Lidl wprowadziła jednak zmiany w sposób bardziej przejrzysty niż w przypadku innych firm, otwarcie informując o zmniejszeniu rozmiaru kostki masła Pilos w swojej gazetce promocyjnej i porównując jej cenę do standardowej. Pomimo zmiany, klient nadal ma możliwość zakupu dotychczasowego rozmiaru kostki masła, ale za wyższą cenę.

Firma podkreśliła, że w stałej ofercie dalej dostępne są kostki masła o wadze 200 gramów, a zmniejszony rozmiar ma być specjalną ofertą dla klientów, którzy mogą skorzystać z atrakcyjnej ceny. Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR Lidl Polska, powiedziała: “Dbamy o to, aby nasza oferta była dla klientów atrakcyjna oraz konkurencyjna. W ramach czasowej akcji do wyczerpania zapasów rozszerzyliśmy naszą ofertę masła o masło Pilos 170 g. Masło jest oferowane w bardzo atrakcyjnej cenie – przy zakupie trzech opakowań, jedno kosztuje tylko 2,55 zł/1 opak. Nieustannie oferujemy masło Pilos 200 g, które dostępne jest w cenie 5,76 zł/ 1 opak.”

Warto jednak uważnie czytać etykiety podczas zakupów, aby uniknąć pomyłek i być świadomym zmian w ofercie produktów.