Policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego rowerzystę i drugiego kierowcę samochodu jadącego na zakazie.

Policjanci z nałęczowskiego posterunku zatrzymali dwóch kierowców, którzy nieodpowiedzialnie prowadzili pojazdy. Pierwszym zatrzymanym był 43-letni mężczyzna, który kierował rowerem mając w organizmie aż 2,4 promila alkoholu.

Zwrócił na siebie uwagę policjantów jadąc pochylony i nie trzymając toru jazdy. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Niecałą godzinę później, ten sam patrol zatrzymał do kontroli kierowcę samochodu Renault. Mężczyzna okazał się trzeźwy, jednak po sprawdzeniu w systemie okazało się, że posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. 46-latek z powiatu krakowskiego tym razem odpowie przed sądem, a jego kara może wynieść nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Niezależnie od rodzaju pojazdu, prowadzenie go w stanie nietrzeźwości lub mimo aktywnego zakazu, zagraża bezpieczeństwu innych użytkowników dróg oraz samego sprawcy. Dlatego tak ważne jest, aby każdy kierowca i rowerzysta zdawał sobie sprawę z odpowiedzialności, jaką niesie prowadzenie pojazdu i przestrzegał przepisów ruchu drogowego.

Policja apeluje do wszystkich kierowców i rowerzystów o rozwagę i odpowiedzialność na drodze, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym użytkownikom dróg.