Mężczyzna prowadził auto mimo 3 zakazów.

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Suzuki. 29-latek z gminy Miączyn nie powinien wsiadać za kierownicę, co potwierdziło sprawdzenie jego danych w policyjnych systemach.

Mężczyzna posiadał trzy aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo ponownie stanie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 17-tej w miejscowości Koniuchy Kolonia funkcjonariusze z Miączyna zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Suzuki. Według ich wiedzy, mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę auta. Postanowili więc zweryfikować ten fakt. W trakcie sprawdzania danych 29-letniego kierującego z gminy Miączyn potwierdzili, że posiada on trzy aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, które wydały wobec niego sądy w Zamościu, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim. Ostatni z nich obowiązuje do lipca 2025 roku.

Mieszkaniec gminy Miączyn był już karany za tego typu przestępstwa. Teraz ponownie stanie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Okazuje się, że nieodpowiedzialny 29-latek mógł uniknąć tej sytuacji. Wystarczyło, żeby za kierownicą usiadła jego małżonka, która posiadała wymagane uprawniania, a w czasie kontroli drogowej była jedynie pasażerem.