Nietrzeźwy, kierując Toyotą doprowadził do zderzenia.

37-latek z gminy Wąwolnica odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji. Wczoraj w Zarzece, kierując Toyotą zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z BMW.

Ogólnych potłuczeń ciała doznała 6-letnia pasażerka BMW. 37-latek mający 1,2 promila alkoholu w organizmie stracił prawo jazdy, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj, około godziny 12:00 w miejscowości Zarzeka w gminie Wąwolnica doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jak ustalili policjanci, kierujący Toyotą 37-letni mieszkaniec gminy Wąwolnica, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka BMW.

Do szpitala trafiła jedna osoba, 6-letnia pasażerka samochodu BMW. Po badaniach okazało się, że doznała ogólnych potłuczeń ciała i została wypisana do domu. 

Samochodem BMW kierowała 32-letnia mieszkanka gminy Kurów. Kobieta była trzeźwa, nic jej się nie stało. Okazało się natomiast, że duże problemy będzie miał kierowca Toyoty, który był nietrzeźwy. Miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Dalsze konsekwencje poniesie przed sądem. Poza zatrzymaniem prawa jazdy, obligatoryjnie będzie musiał zapłacić świadczenie w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych. Grozi mu także kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Foto:Policja