Kolejni amatorzy agresywnej jazdy wpadli w trakcie akcji”STOP-DRIFT”.

40 skontrolowanych pojazdów, 37 wykroczeń oraz 9 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych – to efekty kolejnych już działań „Stop-drift”. Policjanci ruchu drogowego podczas nocnych akcji zwracali szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz niebezpieczne zachowania na drodze. Była to już kolejna akcja wymierzona w kierowców zakłócających spoczynek nocny.

Wzmożone kontrole prowadzone były w piątek i w sobotę. W swoich działaniach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie skupili się przede wszystkim na osobach rażąco naruszających zasady bezpieczeństwa. Prowadzone były kontrole prędkości, sprawdzana była trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz tradycyjnie głośność wydechów. Weekendowe kontrole to kontynuacja zapoczątkowanych w ubiegłym roku działań „Stop-drift”. Podczas patroli znaczącą rolę pełnili policjanci grupy „SPEED”, dla których priorytetem było ujawnianie szczególnie niebezpiecznych zachowań.

Policjanci w trakcie działań skontrolowali 40 pojazdów i ujawnili prawie 37 wykroczeń. Niezmiennie znaczna część naruszeń dotyczyła nadmiernej prędkości. Niestety w dalszym ciągu na ulicach miasta pojawiają się kierowcy z niedozwolonymi przeróbkami układu wydechowego pojazdów lub innymi niezgodnymi z prawem modyfikacjami. Z powodu nieprawidłowości zatrzymano 9 dowodów rejestracyjnych. 2 kierowców straciło też prawo jazdy, a jeden wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości.

Jednym z kierowców rażąco naruszających porządek na drodze był 25-latek. Mężczyzna na ulicy Okopowej agresywnie jechał BMW zakłócając spoczynek nocny oraz „strzelał z wydechu”. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem w kwocie 1700 złotych oraz 15 punktami.