Kobieta ugodziła nożem byłego partnera.

Decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 40 latka podejrzana o ugodzenie nożem byłego partnera. Do zdarzenia doszło w miniony czwartek podczas awantury domowej.

Pokrzywdzony 47 latek w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek łęczyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie od 40-letniej kobiety, która oznajmiła, że podczas szarpaniny z byłym partnerem ugodziła go nożem. W rozmowie ze zgłaszającą policjanci ustalili, że wcześniej 40-latka i jej 47-letni były partner wykonywali prace porządkowe, po których spożywali alkohol. Po libacji między nimi doszło do awantury, w trakcie której 40-latka zadała mężczyźnie cios nożem w okolice podbrzusza. Po incydencie pokrzywdzony oddalił się z miejsca zdarzenia.

Mundurowi niezwłocznie udali się do mieszkania poszkodowanego 47-latka, gdzie zastali go leżącego na łóżku. Przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy i monitorowali czynności życiowe do przybycia pogotowia ratunkowego. Pokrzywdzony w stanie ciężkim został zabrany do szpitala.

Kobieta mająca prawie dwa promile alkoholu w organizmie została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Prokurator przedstawił podejrzanej zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W piątek sąd zastosował wobec podejrzanej areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.