Policja kontrolowała taksówkarzy w mieście.

W ostatni piątek funkcjonariusze drogówki wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole taksówek i firm przewozowych.

W trakcie działań wylegitymowanych zostało łącznie 40 uczestników ruchu. 9 kierowców zostało ukaranych mandatami, w 1 przypadku przeprowadzone zostanie postępowanie administracyjne, 4 kierujących straciło dowody rejestracyjne.

Na początku ostatniego weekendu policjanci z lubelskiej drogówki wspólnie z ITD. Prowadzili kontrole taksówek oraz firm świadczących usługi przewozowe. W trakcie akcji sprawdzane były uprawnienia, trzeźwość, licencje oraz inne dokumenty niezbędne do świadczenia tego typu usług.

W trakcie działań skontrolowanych zostało łącznie 40 kierowców. W 9 przypadkach skończyło się na nałożeniu mandatu karnego, w 1 sprawie zostanie przeprowadzone postępowania administracyjne, 4 pojazdy były niesprawne techniczne i w tych przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne.

Najczęstsze przewinienia, za które nakładane były kary to braki w dokumentach, nieodpowiednie wyposażenie samochodu oraz niewłaściwy stan techniczny.

Ponadto w trakcie kontroli mundurowi zauważyli kierującego ciężarówką, który poruszał się po drodze pomimo weekendowego zakazu ruchu. Jak się okazało, mężczyzna dodatkowo jechał na cudzej karcie. Stracił prawo jazdy i został ukarany 4 mandatami na łączną kwotę 5200 złotych. Dodatkowo przedsiębiorcę czeka postępowanie.