Zamość-Okradł plażowiczki wypoczywające nad zalewem.

Policjanci z zamojskiej komendy zatrzymali 45-latka, który okradł plażowiczki wypoczywające nad zalewem. Sprawca wykorzystał moment, gdy poszły się kąpać pozostawiając bez nadzoru markowe torebki z wyposażeniem.

Wartość skradzionych przedmiotów oszacowały na łączną kwotę blisko 13 tys. zł. Większość z tych rzeczy policjanci już odzyskali. Przebywając nad wodą nie zostawiajmy swoich rzeczy bez nadzoru. Takie okazje wykorzystują złodzieje bogacąc się kosztem wypoczywających!

W sobotę w godzinach popołudniowych dyżurny zamojskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że nad zalewem miejskim doszło do kradzieży. Natychmiast skierował tam policjantów. Mundurowi od dwóch pokrzywdzonych młodych kobiet dowiedzieli się, że przebywały nad zalewem. Obie postanowiły wejść do wody pozostawiając na leżakach swoje torebki. Po koło 20 minutach wróciły z kąpieli i zauważyły, że na leżakach nie ma ich rzeczy.

25-latce zginęło 120 złotych, dokumenty, karta bankomatowa, klucze do auta i mieszkania, torebka warta 3,5 tysiąca złotych, okulary, markowy portfel oraz akcesoria i ubranka jej kilkuletniego dziecka. Jej 26-letnia koleżanka zawiadomiła, że ukradziono jej pieniądze, warty 6 tysięcy telefon, dokumenty, słuchawki bezprzewodowe oraz markową torebkę. Wartość strat pokrzywdzone oszacowały na łączną kwotę prawie 13 tysięcy złotych.

Policjanci natychmiast zaczęli działać. W Straży Miejskiej obejrzeli monitoring. Kamery zarejestrowały mężczyznę, który wykorzystując nieobecność kobiet podszedł do leżaków, na których pozostawiły rzeczy, zabrał je i odjechał rowerem. 

Jeszcze tego samego dnia kryminalni z zamojskiej komendy ustali dane personalne tego mężczyzny.  W niedzielę 45-latek z Zamościa został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci ustalili również, że skradzione przedmioty zaniósł do kolegi, z którym po kradzieży wspólnie spożywali alkohol zakupiony za zabrane pokrzywdzonym pieniądze. Do sprawy został zatrzymany również 41-latek, u którego w mieszkaniu policjanci odnaleźli większość skradzionych rzeczy między innymi torebki, słuchawki oraz portfel. Odzyskany został też telefon komórkowy. 

Wczoraj 45-latkowi przedstawiono zarzut kradzieży. W czasie przesłuchania podejrzany przyznał się i wyjaśnił przebieg kradzieży. Za kradzież cudzej rzeczy grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wypoczywając nad wodą nie zapominajmy o rzeczach, które mamy ze sobą. Nie zabierajmy na plażę wartościowych przedmiotów i najważniejsza zasada –  rzeczy osobistych nawet na chwilę nie zostawiajmy bez nadzoru.