Zatrzymany złodziej rowerów i kosiarki z gminy Opole Lubelskie. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Opolscy policjanci po intensywnych działaniach zatrzymali 44-letniego mężczyznę z gminy Opole Lubelskie, który jest podejrzany o kradzież dwóch rowerów i kosiarki.

Zgłoszenie dotyczące kradzieży zostało przekazane do jednostki w środę, 2 sierpnia 2023 roku. W wyniku szybkich działań mundurowych udało się odzyskać skradzione przedmioty oraz zatrzymać podejrzanego.

W wyniku śledztwa policjanci dowiedzieli się, że pokrzywdzony zgłosił kradzież roweru i kosiarki z pomieszczeń gospodarczych na terenie powiatu opolskiego. Dzięki jego wskazówkom, policjanci skoncentrowali się na poszukiwaniu podejrzanego. W rezultacie, 44-latek został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania, gdzie ujawniono skradzione rowery i kosiarkę.

Okazało się, że jeden z rowerów został skradziony z innej posesji w połowie lipca, co oznacza, że mężczyzna jest podejrzewany o przynajmniej dwie kradzieże.

Po zatrzymaniu mężczyzny, policjanci przewieźli go do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży. 44-latek przyznał się do swojej winy. Teraz grozi mu surowa kara do 8 lat pozbawienia wolności.