Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu, włamanie na konto bankowe i posiadanie narkotyków

Wczesnym czwartkowym porankiem, policjanci z międzyrzeckiego komisariatu dokonali ważnego postępu w sprawie kradzieży samochodu osobowego oraz innych przestępstw.

Mężczyzna w wieku 26 lat został zatrzymany i usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży pojazdu, włamania na konto bankowe oraz posiadania narkotyków. Całe zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Międzyrzec Podlaski, a sprawca wykorzystał sen domowników, by dokonać przestępstw.

Według informacji przekazanych przez policję, kradzież samochodu osobowego oraz inne nielegalne działania miały miejsce na terenie posesji w gminie Międzyrzec Podlaski. Sprawca wykorzystał nieczujność domowników i ukradł kluczyki do auta, które później zostało odnalezione w lesie nieopodal jego miejsca zamieszkania. Świadek, który zauważył skradzione auto, natychmiast skontaktował się z policją, co przyczyniło się do odzyskania pojazdu.

Kryminalni z międzyrzeckiego komisariatu przeprowadzili dochodzenie w tej sprawie, co doprowadziło do identyfikacji podejrzanego. Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec tej samej gminy. W trakcie przeszukania mężczyzny, policjanci znaleźli pudełeczko zawierające biały proszek, który po przeprowadzeniu wstępnego badania okazał się być amfetaminą. Sprawca został zatrzymany i stawiane są mu zarzuty związane z kradzieżą, włamaniem oraz posiadaniem narkotyków.

Nie tylko samochód został odzyskany przez funkcjonariuszy, ale również skradzione karty bankomatowe. Policja ustaliła, że podejrzany wykonał kilka transakcji przy użyciu skradzionych kart, czego efektem była strat oszacowana na kwotę ponad 15 tysięcy złotych.

Aktualnie podejrzanemu mężczyźnie postawiono zarzuty zgodnie z popełnionymi przestępstwami. Jeśli zostanie skazany, grozi mu kara pozbawienia wolności o maksymalnym wymiarze do 10 lat. To kolejne dowody na skuteczność i profesjonalizm działań policji, które skutkują zwiększeniem bezpieczeństwa naszych społeczności. Warto przypominać, że każdy przypadek zostanie poddany dokładnemu dochodzeniu, a sprawcy odpowiedzą za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości.

Foto:Policja