Zderzenie na skrzyżowaniu w Kamionce: Toyota nie ustąpiła pierwszeństwa Mercedesowi

Wczoraj w Kamionce doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego, w wyniku którego doszło do czołowo-bocznego zderzenia się dwóch pojazdów.

Kierujący Toyotą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Mercedesowi, co doprowadziło do kolizji na skrzyżowaniu ul. Rynek z ul. Kocką. Apelujemy jednocześnie o ostrożność na drogach i dostosowanie jazdy do zmieniających się warunków panujących na jezdni.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 16:10 w Kamionce. 33-letni mieszkaniec gminy Kamionka, kierujący Toyotą, zaniedbał obowiązek ustąpienia pierwszeństwa przejazdu dla 24-letniego kierowcy Mercedesa, pochodzącego z gminy Bełżyce. Konsekwencją tego błędu była kolizja, w której pojazdy zderzyły się czołowo-bocznie. Dodatkowo, w wyniku zderzenia Toyota uderzyła w słup energetyczny, co spowodowało jego uszkodzenie.

Na miejsce zdarzenia wezwano służby ratownicze oraz policję. Kierujący Mercedesem oraz pasażerka tego pojazdu wyszli z incydentu bez obrażeń. Badanie stanu trzeźwości ujawniło, że byli trzeźwi. Natomiast kierujący Toyotą, który odniósł obrażenia w wyniku kolizji, został przetransportowany do szpitala. Tam pobrano od niego próbkę krwi celem zbadania stanu trzeźwości. Pasażer również doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, jednakże konieczna była hospitalizacja.

Policja prowadzi szczegółowe dochodzenie, aby wyjaśnić okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Apelujemy do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o rozwagę na drodze, zwłaszcza na skrzyżowaniach. Bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu jest najważniejsze, dlatego też warto dostosować prędkość do warunków panujących na drodze oraz zachować szczególną uwagę w trudnych warunkach pogodowych czy na nieznanych odcinkach trasy. Niech to zdarzenie stanowi przestrogę dla innych kierowców i skłoni ich do bardziej odpowiedzialnej i bezpiecznej jazdy.